Szkolenie stylizacja paznokci - podstawa - 2 dni

Szkolenie stylizacja paznokci – podstawa – 2 dni

Zaczęłaś „zabawę” w stylizację paznokci i całkiem nieźle Ci to wychodzi? 

Robisz paznokcie sobie, a może nawet koleżankom, ale nie do końca jesteś zadowolona z efektów? 

Chciałabyś, aby twoje stylizacje były nie tylko trwałe i estetyczne, ale również bezpieczne dla naturalnych paznokci? 

Twoim marzeniem jest otwarcie własnego studia stylizacji paznokci? 

Zainwestuj w siebie, podnoszenie własnych kwalifikacji jest najlepszą metodą na osiągnięcie celu.

 

Szkolenie stylizacja paznokci metodą żelową jest właśnie dla Ciebie, wyeliminujemy błędy, które być może nabyłaś ucząc się sama. Po tym szkoleniu będziesz wiedziała jak prawidłowo zbudować paznokieć, aby był wytrzymały –  nauczysz się fundamentalnych zasad modelowania, nadawania kształtu i długości, dopasowania kształtu paznokcia do naturalnych płytek paznokciowych i preferencji klientek. Nauczysz się jak prawidłowo podkładać szablon, aby przedłużenie nie odpadało, a paznokcie miały naturalny, piękny wygląd, z pożądaną „krzywą C” oraz jak piłować aby pracować szybko, jednocześnie nie przegrzewając naturalnej płytki. Popracujemy nad chwytem pilnika, tak aby stylizacja była nie tylko efektowna ale również efektywna. Pokażę Ci jak radzić sobie z nakładaniem koloru, żeby nie pojawiały się niepotrzebne zgrubienia i fałdy, a kolor był zaaplikowany pod same skórki. Nauczysz się także jak namalować piękny french oraz jak uzyskać idealną linię światła. 

 

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Przebieg szkolenia

Dzień 1 - migdał

Elementarna wiedza teoretyczna:

 • Zagadnienia dermatologiczne: anatomia paznokci naturalnych
 • BHP w salonie stylizacji paznokci
 • Budowa i architektura paznokci przedłużanych – najważniejsze zasady nadawania kształtu
 • Zasady podkładania szablonów w kształcie migdał salonowy (migdał współczesny) oraz zasady podkładania szablonów w paznokciach problematycznych

Część praktyczna:

 • Manicure frezarkowy – praca frezarką oraz przygotowanie płytki paznokciowej do aplikacji żelu UV
 • Podkładanie szablonów do kształtu migdał salonowy 
 • Budowa szkieletu
 • Prawidłowa aplikacja żelu budującego
 • Nadawanie kształtu – schemat piłowania pilnikiem i frezarką
 • Malowanie monochromatyczne – jeden kolor
 • Aplikacja produktu nabłyszczającego
 • Fotografia wykonanej pracy

Dzień 2 - kwadrat

Część teoretyczna:

 • Porównanie budowy kształtów migdał  i kwadrat
 • Zasady podkładania szablonów w kształcie kwadrat oraz zasady podkładania szablonów w paznokciach problematycznych

Część praktyczna:

 • Manicure frezarkowy – praca frezarką oraz przygotowanie płytki paznokciowej do aplikacji żelu UV
 • Podkładanie szablonów do kształtu kwadrat salonowy
 • Budowa szkieletu żelem
 • Prawidłowa aplikacja żelu kamuflującego – Cover
 • Nadawanie kształtu – schemat piłowania pilnikiem i frezarką
 • French malowany
 • Aplikacja produktu nabłyszczającego
 • Fotografia wykonanej pracy

W 1 i 2 dniu szkolenia pracujemy na dłoniach modelek, które należy zorganizować we własnym zakresie. Na szkolenie należy zabrać pędzel do budowy żelem oraz pędzelek do cienkich linii (istnieje możliwość zakupu pędzli na szkoleniu).

Po ukończonym szkoleniu otrzymasz:

Najczęściej zadawane pytania:

Pędzel do aplikacji żelu budującego, modelkę na każdy dzień szkolenia i dobry humor

Tak, praktyka na każdym ze szkoleń, które prowadzę opiera się na pracy na “żywym” organizmie 😉 Nauka stylizacji paznokci na plastikowych czy gumowych palcach nigdy nie będzie adekwatna do rzeczywistości. Plastik w przeciwieństwie do modelki nie powie Ci kiedy boli, kiedy jest zbyt delikatnie, nie poruszy się i nie zareaguje gdy będzie trzeba. Obecność modelki na szkoleniu to absolutna konieczność, dzięki temu, że pracujemy na prawdziwych paznokciach uczymy się tego jak pracować estetycznie, skutecznie i bezpiecznie, jak reagować na błędy, oraz tego, że każdy paznokieć może być inny. Dodatkowo na szkoleniach poruszane są kwestie z tematyki tzw. technik miękkich, czyli jak rozmawiać z klientami – sztuczny palec z Tobą nie porozmawia. Poza aspektem praktycznym, miła, cierpliwa i przyjaźnie nastawiona modelka to niesamowity skarb dla kursantki. Niejednokrotnie na szkoleniach w chwilach zwątpienia to modelka posyła słowa wsparcia, dopinguje i motywuje. Dlatego wybierając się na szkolenie nie bierz ze sobą osoby, która ma wymierzony czas, jest niecierpliwa lub uszczypliwa czy teściowej, której nie lubisz

Paznokcie modelki powinny być naturalne, należy usunąć jakąkolwiek masę, która jest na paznokciach (hybryda/żel/akrylożel/akryl/tytan), pamiętając żeby przy okazji nie uszkodzić naturalnej płytki. Upewnij się, że osoba, na której chcesz się uczyć ma całkowicie zdrowe paznokcie, jeśli kondycja paznokci będzie budzić jakiekolwiek wątpliwości nie będzie można przeprowadzić szkolenia. 

Szkolenie stylizacja paznokci – podstawa – 2 dni – długość paznokci naturalnych obojętna

Oczywiście, zaczniemy wtedy od szkolenia Manicure Kombinowany Hybrydowy, które jest szkoleniem idealnym na start.

Tak, w trakcie każdego szkolenia praktyka opiera się na nauce pracy frezarką – od przygotowania okolicy skórek po opracowanie nowej masy czy usuwanie starego materiału.

Zadzwonić do mnie lub napisać i zarezerwować wybrany przez siebie termin, a następnie wpłacić zadatek na podany numer konta. Zadatek jest potwierdzeniem obecności na szkoleniu i należy go zapłacić do 3 dni od rezerwacji terminu. Zadatek jest wliczony w całkowity koszt szkolenia.

W związku z tym, że w większości prowadzę szkolenia indywidualne, również terminy szkoleń ustalam indywidualnie, w zależności od możliwości czasowych kursantów i moich.

Trudno jest dokładnie określić ile czasu będzie trwało Twoje szkolenie, każda osoba jest inna, ma trudności na innym etapie pracy i od indywidualnego tempa pracy zależy, o której godzinie szkolenie się zakończy.

Szkolenie stylizacja paznokci – podstawa – 2 dni – każdy dzień ok 8 godzin

Szkolenia zaczynamy o 9:00, w wyjątkowych sytuacjach mogę zmienić godziny, jeśli jesteś z daleka i nie dasz rady dojechać lub chcesz odebrać dzieci z przedszkola i musisz skończyć wcześniej – daj znać, postaram się dopasować.

W zależności kiedy Ci bardziej odpowiada – w tygodniu i w weekendy.

Wszystkie szkolenia odbywają się w Bielsku-Białej

Koszt każdego szkolenia jest określony w opisie, jest to cena netto, do której należy doliczyć 23% podatku VAT.

Tak, możesz kupić potrzebne pędzle na szkoleniu z 5% rabatem.

Pędzel to osobiste narzędzie pracy, tak samo jak wieczne pióro – włosie pędzla dostosowuje się do dłoni właściciela, dlatego już na szkoleniu każdy powinien mieć własny pędzel.

Pędzel do żelu ma inny kształt i twardość włosia niż ten do akrylożelu.
Do każdej formy stylizacji potrzebny jest osobny pędzel, ponieważ pracujemy za każdym razem produktem o różnym składzie i właściwościach, przy stosowaniu jednego pędzla do wielu systemów szybko zniszczy się jego włosie.

Tak, po szkoleniu możesz na miejscu zrobić zakupy, mogę również po szkoleniu wysłać Ci zamówione produkty kurierem na wskazany adres.

Na każdym szkoleniu daję z siebie wszystko, poświęcam uwagę każdemu z osobna, jednak niewątpliwie na szkoleniu indywidualnym jestem tylko dla Ciebie.

Tak, na każdym szkoleniu jest przerwa na posiłek (zapewniam przekąski, ciepłe i zimne napoje), rozprostowanie nóg i odświeżenie umysłu.