Szkolenie stylizacja paznokci dla początkujących - 3 Dni

Idealne szkolenie dla osób chcących zacząć przygodę ze stylizacją paznokci metodą żelową.
Podoba Ci się praca stylistki paznokci?
A może masz zawód, który Cię nie satysfakcjonuje i chcesz się przekwalifikować lub chcesz coś zmienić w swoim życiu?
Chcesz nauczyć się wszystkiego od początku do końca, bo masz w sobie pasję i pragniesz zająć się stylizacją paznokci profesjonalnie?
Robisz paznokcie hybrydowe sobie, mamie i kilku koleżankom, ale chciałbyś spróbować swoich sił w stylizacji żelowej?
Lubisz prace wymagające cierpliwości i precyzji?
Nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie odpowiedzi na swoje pytania w internecie?

 

Czego dowiesz się na szkoleniu?

Na tym kursie dowiesz się wszystkiego o stylizacji paznokci, co początkująca osoba wiedzieć powinna. Na początku Twojej drogi nauczę Cię jak pracować logicznie i szybko, unikniesz podstawowych błędów początkujących.
Część teoretyczną zaczniemy od kluczowej wiedzy dotyczącej anatomicznej budowy naturalnego paznokcia. Przykładam do tego bardzo dużą wagę, ponieważ praca na “żywym” organizmie niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa, o nich również dowiesz się na szkoleniu. Uzyskasz odpowiedź na pytanie jak dopasować kształt paznokci, do naturalnej płytki, jakich zasad należy się trzymać aby stylizacje były estetyczne i bezpieczne, co w efekcie sprawi, że klientki będą wracać.


Część praktyczną kursu zaczynamy od pracy na sobie, jest to najlepszy sposób aby poczuć się pewniej. Będąc na początku swojej drogi często pojawia się niepokój i strach przed pracą frezarką. Boimy się zrobić drugiej osobie krzywdę, przecież nie chcemy, aby cierpiała modelka, która zgodziła się być naszym królikiem doświadczalnym. Dlatego pierwszy dzień kursu podstawowego ze stylizacji paznokci służy ujarzmieniu urządzenia rotacyjnego, jakim jest frezarka – przykładając obracający się frez do własnej płytki paznokciowej mamy najlepszą możliwość doświadczenia “jak to jest”. Sprawdzenie na sobie odczuć towarzyszących opracowywaniu skórek, matowieniu płytki czy usuwaniu masy, pozwala na oswojenie się z najpotrzebniejszym narzędziem w naszej pracy. W pierwszym dniu nauczysz się również w jaki sposób aplikować żel UV na naturalną płytkę paznokciową, poznasz schemat opiłowania żelu i dowiesz się jak nakładać top aby uzyskać idealnie gładką taflę, tzw. linię światła.


Dam Ci wskazówki jak zorganizować miejsce pracy, jakich produktów używać na początku swojej drogi. Dlatego przed przyjściem na szkolenie nie kupuj lampy, produktów, ani tym bardziej frezarki. Dostaniesz listę potrzebnych produktów, narzędzi i urządzeń bez określania marki, jestem instruktorem niezależnym, nie będę reklamować produktów. Podpowiem Ci jakimi kryteriami sugerować się przy zakupach, żeby nie przepłacić i nie kupić bubli, które mogą później służyć jedynie do prac rękodzielniczych.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Przebieg szkolenia

Dzień 1 - Praca na sobie / żelowanie naturalnej płytki paznokciowej

Elementarna wiedza teoretyczna:

 

 • Zagadnienia dermatologiczne: anatomia paznokci naturalnych
 • BHP w salonie stylizacji paznokci
 • Dopasowanie kształtu paznokci przedłużanych do naturalnej płytki
 • Omówienie zasad pracy frezarką
 • Rodzaje i przeznaczenie frezów
 • Żele Światłoutwardzalne – odrobina chemii i fizyki produktów do stylizacji paznokci
 • Dopasowanie rodzaju produktu w zależności od wykonywanej usługi

 

Część praktyczna:

 • Manicure frezarkowy/kombinowany – bezpieczne opracowanie wałów paznokciowych frezarką i cążkami lub nożyczkami
 • Prawidłowe przygotowanie powierzchni i kształtu naturalnej płytki paznokciowej przed nałożeniem żelu UV 
 • Aplikacja produktów – nauka prawidłowego nakładania oraz kontroli nad produktem
 • Modelowanie kształtu paznokci wzmocnionych żelem UV
 • Top nabłyszczający – specyfika różnych rodzajów produktów, aplikacja produktu do uzyskania gładkiej tafli, osiągnięcie tzw. idealnej linii światła
 • Fotografia wykonanej pracy

2 Dzień - migdał salonowy na szablonach - praca na modelce

Część teoretyczna:

 • Budowa i architektura paznokci przedłużanych w kształcie migdał salonowy
 • Zasady podkładania szablonów w kształcie migdał salonowy (migdał współczesny) oraz zasady podkładania szablonów w paznokciach problematycznych

Część praktyczna:

 • Manicure frezarkowy – praca frezarką oraz przygotowanie płytki paznokciowej do aplikacji żelu UV
 • Podkładanie szablonów do kształtu migdał salonowy
 • Budowa szkieletu 
 • Prawidłowa aplikacja żelu budującego
 • Nadawanie kształtu – schemat piłowania pilnikiem i frezarką
 • Malowanie monochromatyczne – jeden kolor
 • Aplikacja produktu nabłyszczającego
 • Fotografia wykonanej pracy

Dzień 3 - kwadrat salonowy na szablonach - praca na modelce

Część teoretyczna:

 • Porównanie budowy kształtów migdał salonowy i kwadrat salonowy
 • Zasady podkładania szablonów w kształcie kwadrat oraz zasady podkładania szablonów w paznokciach problematycznych

Część praktyczna:

 • Manicure frezarkowy – praca frezarką oraz przygotowanie płytki paznokciowej do aplikacji żelu UV
 • Podkładanie szablonów do kształtu kwadrat salonowy
 • Budowa szkieletu żelem 
 • Prawidłowa aplikacja żelu kamuflującego – Cover
 • Nadawanie kształtu – schemat piłowania pilnikiem i frezarką
 • French malowany
 • Aplikacja produktu nabłyszczającego
 • Fotografia wykonanej pracy

W 2 i 3 dniu szkolenia pracujemy na dłoniach modelek, które należy zorganizować we własnym zakresie. Upewnij się, że osoba, na której chcesz się uczyć ma całkowicie zdrowe paznokcie, jeśli kondycja paznokci będzie budzić jakiekolwiek wątpliwości, nie będzie można przeprowadzić szkolenia.
Na szkolenie należy zabrać pędzel do budowy żelem oraz pędzelek do cienkich linii (istnieje możliwość zakupu pędzli na szkoleniu).


Po tym szkoleniu będziesz wiedziała jak prawidłowo wykonać manicure, który jest wstępem do każdej stylizacji bez względu na to, czy będzie to stylizacja hybrydowa, żelowa, akrylowa czy też klasyczny manicure. Frezarka zostanie Twoją najlepszą przyjaciółką. Będziesz wiedziała jak zbudować paznokieć, aby był piękny i wytrzymały – nauczysz się fundamentalnych zasad modelowania, nadawania kształtu i długości, dopasowania kształtu paznokcia do naturalnych płytek paznokciowych i preferencji klientek. Dowiesz się jak prawidłowo podkładać formę, aby przedłużenie nie odpadało, a paznokcie miały naturalny, piękny wygląd z pożądaną “krzywą C” oraz jak piłować, żeby nie przegrzewać płytki naturalnej. Popracujemy nad chwytem pilnika, tak aby stylizacja była nie tylko efektowna ale również efektywna. Pokażę Ci jak radzić sobie z nakładaniem koloru bez zalanych skórek, zgrubień i fałdek na powierzchni. Nauczysz się także jak namalować piękny french oraz jak uzyskać idealną linię światła.

Po ukończonym szkoleniu otrzymasz:

Najczęściej zadawane pytania:

Pędzel do aplikacji żelu budującego, modelkę na każdy dzień szkolenia i dobry humor

Tak, praktyka na każdym ze szkoleń, które prowadzę opiera się na pracy na “żywym” organizmie 😉 Nauka stylizacji paznokci na plastikowych czy gumowych palcach nigdy nie będzie adekwatna do rzeczywistości. Plastik w przeciwieństwie do modelki nie powie Ci kiedy boli, kiedy jest zbyt delikatnie, nie poruszy się i nie zareaguje gdy będzie trzeba. Obecność modelki na szkoleniu to absolutna konieczność, dzięki temu, że pracujemy na prawdziwych paznokciach uczymy się tego jak pracować estetycznie, skutecznie i bezpiecznie, jak reagować na błędy, oraz tego, że każdy paznokieć może być inny. Dodatkowo na szkoleniach poruszane są kwestie z tematyki tzw. technik miękkich, czyli jak rozmawiać z klientami – sztuczny palec z Tobą nie porozmawia. Poza aspektem praktycznym, miła, cierpliwa i przyjaźnie nastawiona modelka to niesamowity skarb dla kursantki. Niejednokrotnie na szkoleniach w chwilach zwątpienia to modelka posyła słowa wsparcia, dopinguje i motywuje. Dlatego wybierając się na szkolenie nie bierz ze sobą osoby, która ma wymierzony czas, jest niecierpliwa lub uszczypliwa czy teściowej, której nie lubisz

Paznokcie modelki powinny być naturalne, należy usunąć jakąkolwiek masę, która jest na paznokciach (hybryda/żel/akrylożel/akryl/tytan), pamiętając żeby przy okazji nie uszkodzić naturalnej płytki. Upewnij się, że osoba, na której chcesz się uczyć ma całkowicie zdrowe paznokcie, jeśli kondycja paznokci będzie budzić jakiekolwiek wątpliwości nie będzie można przeprowadzić szkolenia. 

Szkolenie stylizacja paznokci – podstawa – 2 dni – długość paznokci naturalnych obojętna

Oczywiście, zaczniemy wtedy od szkolenia Manicure Kombinowany Hybrydowy, które jest szkoleniem idealnym na start.

Tak, w trakcie każdego szkolenia praktyka opiera się na nauce pracy frezarką – od przygotowania okolicy skórek po opracowanie nowej masy czy usuwanie starego materiału.

Zadzwonić do mnie lub napisać i zarezerwować wybrany przez siebie termin, a następnie wpłacić zadatek na podany numer konta. Zadatek jest potwierdzeniem obecności na szkoleniu i należy go zapłacić do 3 dni od rezerwacji terminu. Zadatek jest wliczony w całkowity koszt szkolenia.

W związku z tym, że w większości prowadzę szkolenia indywidualne, również terminy szkoleń ustalam indywidualnie, w zależności od możliwości czasowych kursantów i moich.

Trudno jest dokładnie określić ile czasu będzie trwało Twoje szkolenie, każda osoba jest inna, ma trudności na innym etapie pracy i od indywidualnego tempa pracy zależy, o której godzinie szkolenie się zakończy.

Szkolenie stylizacja paznokci – podstawa – 2 dni – każdy dzień ok 8 godzin

Szkolenia zaczynamy o 9:00, w wyjątkowych sytuacjach mogę zmienić godziny, jeśli jesteś z daleka i nie dasz rady dojechać lub chcesz odebrać dzieci z przedszkola i musisz skończyć wcześniej – daj znać, postaram się dopasować.

W zależności kiedy Ci bardziej odpowiada – w tygodniu i w weekendy.

Wszystkie szkolenia odbywają się w Bielsku-Białej

Koszt każdego szkolenia jest określony w opisie, jest to cena netto, do której należy doliczyć 23% podatku VAT.

Tak, możesz kupić potrzebne pędzle na szkoleniu z 5% rabatem.

Pędzel to osobiste narzędzie pracy, tak samo jak wieczne pióro – włosie pędzla dostosowuje się do dłoni właściciela, dlatego już na szkoleniu każdy powinien mieć własny pędzel.

Pędzel do żelu ma inny kształt i twardość włosia niż ten do akrylożelu.
Do każdej formy stylizacji potrzebny jest osobny pędzel, ponieważ pracujemy za każdym razem produktem o różnym składzie i właściwościach, przy stosowaniu jednego pędzla do wielu systemów szybko zniszczy się jego włosie.

Tak, po szkoleniu możesz na miejscu zrobić zakupy, mogę również po szkoleniu wysłać Ci zamówione produkty kurierem na wskazany adres.

Na każdym szkoleniu daję z siebie wszystko, poświęcam uwagę każdemu z osobna, jednak niewątpliwie na szkoleniu indywidualnym jestem tylko dla Ciebie.

Tak, na każdym szkoleniu jest przerwa na posiłek (zapewniam przekąski, ciepłe i zimne napoje), rozprostowanie nóg i odświeżenie umysłu.